En fantastisk helg med kurs i kajakkpolo!

Helgen 1. og 2. juni deltok 11 av klubbens medlemmer på grunnkurs i kajakkpolo på Tjuvholmen. Norges Padleforund (NPF) stilte med to kyndige instruktører, som sørget for at det ble en lærerik og morsom helg. Dette var noe helt nytt for de fleste av oss som deltok, og jeg tror det ga mersmak for alle. Foruten en grundig innføring i regler, ble det selvfølgelig mye trening på ulike teknikker, både for å manøvrere kajakken, men også i forhold til lagspill. Polokajakkene har en spesiell utforming, som muliggjør morsomme krumspring som ikke er lett å få til med andre kajakker. De proffe instruktørene Jon Anders og Sondre demonstrerte blant annet en del avanserte svingteknikker, som det skal bli spennende å øve mer på framover. Martin fra NPF var med mesteparten av helga, og på lørdag sørget han attpåtil for grillet lunsj til samtlige, sponset av NPF.

Hamar ro- og kajakklubb er så heldige at vi har fått låne en tilhenger med fullt poloutstyr fra NPF i hele sommer. Dette betyr at det blir mulig å prøve ut kajakkpolo for de som er interessert i løpet av sommeren. Det er ikke avgjort hvordan dette skal foregå ennå, men følg med på Facebook og her på hjemmesiden, så vil det komme mer info etterhvert. Hvis du er nysgjerrig på å prøve, kan du allerede nå kontakte Per Myrvang på e-post eller telefon 41405697.

Tusen takk til NPF for at vi kan tilby denne aktiviteten til våre medlemmer i sommer!

(Bilder: Jan Fredrik Iversen og Martin Lillehagen Hanssen)