En etterlengtet nyvinning: Elektronisk rologg!

Rologgen - illustrasjonEn etterlengtet nyvinning er nÄ pÄ plass pÄ Roklubben: loggboka har blitt elektronisk! Det betyr at du fra og med denne sesongen ikke lenger skal registrere dine turer pÄ vannet  med kulepenn og papir i klubbens roprotokoll. Men du gjÞr det elektronisk pÄ skjerm over protokollbordet!

Det er hengt opp en touch-skjerm over bordet i gangen der den papirbaserte roprotokollen/loggboka ligger.

Forenkle 
Vi gÄr over til elektronisk roprotokoll for Ä forenkle bÄde klubbens administrative arbeid og samtidig gjÞre det superenkelt for medlemmene Ä registrere turer og fÞlge med pÄ bÄde egen og andres vannaktivitet.

Det er veldig enkelt Ä bruke rologgen:
 – Finn navnet ditt
– Finn bĂ„ten du vil bruke
– Finn ruta du vil ro/padle
– Kryss av nĂ„r du har kommet tilbake

Rologgen er altsÄ akkurat det samme som hittil, men nÄ blir det en rekke fordeler:
– Alle turer og rodd distanse blir nĂ„ automatisk summert
– En kan se hjemmefra, hvilke bĂ„ter som er pĂ„ vannet og hvilken strekning de padler/ror
– En kan se hvor langt andre og en selv har rodd/padlet til enhver tid i sesongen
– Det blir enkelt Ä melde inn skade pĂ„ klubbens ro-/padle materiell

Det henger en enkel bruksanvisning ved skjermen pÄ klubben.

Test gjerne!

Hvis du vil prÞve rologgen hjemmefra, sÄ ligger det en demo av loggen her:
www.rokort.dk
Klub: Demo
Brugernavn:

Kodeord: User

For Ä se pÄ vÄr logg brukes:
www.rokort.dk
Klub: Hamar roklub av 1881
Brugernavn: Hamar
Kodeord: 1881

 

Alle bÄter lagt inn!

Alle private bÄter ligger i systemet med bÄtplassadressen (f.eks. A12), alle klubbkajakker/-robÄter ligger med bÄtnummer og egnethet (grÞnn=begynner rÞd=expert)

Registrering av turer er kun mulig fra skjermen i bÄthallen. Der henger som nevnt over ogsÄ en enkel bruksanvisning til tross for at systemet er nesten selvforklarende. Til sesongstart vil loggen ogsÄ vÊre med norsk tekst.

Den ‘gamle’ loggboka skal ikke brukes lengre og ligger der kun for dem som har alvorlig skjermvegring. Og det skal iallfall ikke fĂžres dobbelt. Den kan ogsĂ„ brukes dersom systemet av en eller annen grunn ikke fungerer, for eksempel etter strĂžmbrudd e.l.

 

SpÞrsmÄl?

SpÞrsmÄl, kommentarer eller feilmeldinger kan sendes til kasserer og loggbokansvarlig per mail

Flere nyheter kommer – du vil fĂ„ mer informasjon pĂ„ Ă„rsmĂžte 10.februar (invitasjon er sendt ut noen dager siden, se ogsĂ„ hjemmesiden). Det vil bli mulighet for Ä fĂ„ presentert rologgen i praksis etter Ă„rsmĂžtet.