En fantastisk helg med kurs i kajakkpolo!

Helgen 1. og 2. juni deltok 11 av klubbens medlemmer pÄ grunnkurs i kajakkpolo pÄ Tjuvholmen. Norges Padleforund (NPF) stilte med to kyndige instruktÞrer, som sÞrget for at det ble en lÊrerik og morsom helg. Dette var noe helt nytt for de fleste av oss som deltok, og jeg tror det ga mersmak for alle. Foruten en grundig innfÞring i regler, ble det selvfÞlgelig mye trening pÄ ulike teknikker, bÄde for Ä manÞvrere kajakken, men ogsÄ i forhold til lagspill. Polokajakkene har en spesiell utforming, som muliggjÞr morsomme krumspring som ikke er lett Ä fÄ til med andre kajakker. De proffe instruktÞrene Jon Anders og Sondre demonstrerte blant annet en del avanserte svingteknikker, som det skal bli spennende Ä Þve mer pÄ framover. Martin fra NPF var med mesteparten av helga, og pÄ lÞrdag sÞrget han attpÄtil for grillet lunsj til samtlige, sponset av NPF.

Hamar ro- og kajakklubb er sÄ heldige at vi har fÄtt lÄne en tilhenger med fullt poloutstyr fra NPF i hele sommer. Dette betyr at det blir mulig Ä prÞve ut kajakkpolo for de som er interessert i lÞpet av sommeren. Det er ikke avgjort hvordan dette skal foregÄ ennÄ, men fÞlg med pÄ Facebook og her pÄ hjemmesiden, sÄ vil det komme mer info etterhvert. Hvis du er nysgjerrig pÄ Ä prÞve, kan du allerede nÄ kontakte Per Myrvang pÄ e-post eller telefon 41405697.

Tusen takk til NPF for at vi kan tilby denne aktiviteten til vÄre medlemmer i sommer!

(Bilder: Jan Fredrik Iversen og Martin Lillehagen Hanssen)