Et fantastisk padlevær i marssola!

Det er nesten ikke til å tro. Sola skinner fra speilblank, blå og vakker himmel ned på en like vakker og speilblank Mjøsa. Gradestokken viser + 8/10 varmegrader midt på dagen i sola. Svetten siler under padleturen. Svusj, svusj! sier åra som sammen med båten lager de eneste bølgene som kan ses i kilometervis omkrets! At det går an? Midt i mars? Kom dere ut på Mjøsa; dette er en uvanlig, flott og sjelden opplevelse. Foto Erik Johnsen

Kajakk på iskanten-16-03-2016

Mange i padlemiljøet har vel opp gjennom årene opplevd dette i april og mai. Men i mars? Det er sjelden kost. Mange har jo på 50- og 60-tallet brukt Mjøsisen til å på nå midt i mars. Nå padler vi på Mjøsa i stedet! I mange varmegrader. Det er ikke så rart at mange av våre medlemmer har blitt lokket ut på vannet tidlig i år. Det er grytidlig på året. Men det er rett og slett herlig! God tur! Fotos under: Erik Johnsen 

I Mjøskanten- mot Helgøya-16-3-2016 Tjuvholmen speiler seg i Mjøsa-16-03-2016-B