Fotokonkurranse 2022 – resultater

Vinneren av klubbens fotokonkurranse 2022 er Terje VindihĂ„ret Larsen med bildet «BlĂ„timen». Premien, et gavekort pĂ„ CC pĂ„ kr. 500,-, ble overrakt pĂ„ Ă„rsmĂžtet 9. mars. Vinnerbildet henges opp i Klubbhuset.


(Foto: Terje VindihÄpret Larsen)

Under avstemmingen var det ikke mulig Ä stemme pÄ eget bilde og alle som stemte mÄtte angi hvilke bilder de mente fortjente 1. (beste) og 2. plass (nest beste). Hver 1. plass ga 3 poeng, mens 2. plass ga 1 poeng. Totalt 20 personer sendte inn sin stemme.

Vinnerbildet fikk 24 poeng. To bilder fikk 13 poeng hver og dermed delt andreplass: «Balansekunst en stor og fem smĂ„» (Maia Anthonisen Nyvold) og «Skolestart» (Ann Emelia Walle). Tredjeplass gikk til Ann Britt Nygard med bildet «TĂ„kedis» (12 poeng).


(Foto: Ann Emelia Walle)


(Foto: Maia Anthonisen Nyvold)

Fotokonkurransen har blitt godt mottatt av klubbens medlemmer. Vi satser derfor pÄ at det blir ny konkurranse i 2023. Inntil videre er det altsÄ bare Ä fyre lÞs med kamera nÄr du er ute pÄ padle- eller rotur, enten det er pÄ MjÞsa eller andre steder. Mer info om innsending til Ärets konkurranse kommer etterhvert.


(Foto: Ann Britt Nygard)

Du kan se alle bildene som deltok i 2022 her.