Kan bli rekordsesong: over 23.000 km padling pr. 16. september

Klubbens medlemmer har nÄ passert 23.000 kilometer padling i 2020. Rekorden fra 2018 ca. 27.000 kilometer. Fortsetter trenden videre framover mot nyttÄr, blir rekorden slÄtt! Det begynner Ä likne litt god innsats fra medlemmene.

BILDET: Fra kompispadlingen 18. august 2020 med Tor Anders Bache som turleder (i den hvite kajakken). Kompispadlingen ser ut til Ă„ ha god oppslutning. Foto: Evy Norum

Men det er fortsatt et stykke fram til 27.000 kilometer som ble totalen i 2018. Pr. 18. august i Är har folk rodd og padlet 23.176 kilometer. De neste mÄnedene mÄ folk altsÄ sÞrge for 4.000 nye kilometer for Ä fÄ rekord.

Faktisk har hele 337 roere og padlere bidratt i dette regnskapet hittil  i Är. OgsÄ roing ser ut til Ä Þke noe for tida. Men i Hamar Ro og Kajakklubb er fortsatt roing en miniidrett. Men vi mÄ aldri glemme at det er roingen som har skapt fundamentet som klubben stÄr pÄ, bÄde nÄr det gjelder miljÞet, verdiene og samholdet siden 1881. Spesielt fra 1921 og framover mot dagens klubb, har det vÊrt roingen som er klubbens sjel, selv om padlingen gradvis har overtatt som klubbens viktigste aktivitet.

Medlemstallet ser ogsÄ ut til Ä holde seg godt oppe slik det har gjort de siste Ärene. Noen melder seg ut, andre melder seg inn. I Är har tilstrÞmmingen av nye medlemmer vÊrt god, selv om noen ogsÄ hvert Är avsluttet sitt medlemsskap.

Samtidig pÄgÄr det nÄ et stort arbeid pÄ klubben med Ä oppjustere bygningene vÄre for 1,5 millioner kroner, herav ca. 300.000 kroner som verdivurdert dugnadsinnsats.

BILDET: Det skal gjennomfÞres betydelig renoveringsarbeid pÄ klubbens bygninger utover hÞsten og vinteren. Foto Erik Johnsen

Ikke minst ser det ut til at kompispadlingen som er spesielt myntet pÄ nybegynnere, fÄr Þkende oppslutning i regi av Tor Andres Bache. Han leder dette ut merket og folk slenger seg med pÄ tur i trygge former sammen med Tor Anders. PÄ mandager kl. 17.00 ser det ut til at padlerne av de raske turracerne, flattvannsbÄter, har funnet seg en kveld Ä trene sammen.

Det var noen fÊrre medlemmer pÄ HelgÞya Rundt i Är. Men sÄ er det ogsÄ en lang tur. Den passer nok best for de litt erfarne.

BILDET: Fra Ă„rets HelgĂžya Rundt. Foto Solveig Hauge